X

Takip Edin


Facebook: Yeni Gelinlik Modelleri Takip Edin.


Yeni gelinlik Modelleri

Submitted by: Yönetici   Date: 2017-04-10 12:07 bacak bacak üstüne atmak sağlığınıza pek çok yönden zararlı!

Zarif görüneceğim derken sağlığınızdan olmayın...

Erkeklerde...

Genelde bir beyefendilik, bir stil göstergesi... Tabii bacakların arasındaki boşluk arttıkça beyefendilikten külhanbeyliğine uzanılabiliyor, bir anda elde ileri geri sallanan bir tesbih, ön cepte de kırmızı Marlboro paketi beliriyor.

Kadınlarda...

Her zaman bir zarafet, bir stil göstergesi... Tabii annenin, büyüklerin karşısında bu davranışa girişmek Türk örf ve adetlerinde her nedense bir saygısızlık olarak addediliyor.

Aslına bakarsanız Türk örf ve adetleri, ve tabii annelerimiz olaya yanlış yerden yaklaşmış bile olsalar, işin sonunda haklılarmış.

Çünkü bacak bacak üstüne atmak sağlığınıza pek çok yönden zararlı!

İşte o yönler:

1.Peroneal Sinir Felci'nin bir numaralı sebebi.

Tıp biliminde Peroneal Sinir Felci olarak adlandırılan felç çeşidi, saatlerce aynı pozisyonda, duruşunu hiç değiştirmeden oturan insanlarda görülür. Uzun süre boyunca, günün belli zaman dilimlerinde aynı hareketi tekrarladığınız takdirde de bu felce yakalanma riskinizi arttırırsınız.

Araştırmalar gösteriyor ki; peroneal sinir felcine en yüksek oranla sebep olan pozisyon; bacak bacak üstüne atarak oturmak...

2.Kan basıncınızı yükseltir.

Şık topuklu ayakkabılar, şık çoraplar, çok çok şık etekler, pardesüler... Gel gelelim resimdeki 6 hanımefendi birden yüksek tansiyon riskiyle karşı karşıyalar, ellerinde birer bardak pancar suyu var, tansiyonlarını düşürmeye çalışıyorlar.

Çünkü 2010 yılında yapılan araştırmalar gösteriyor ki; uzun süre bacak bacak üstüne atmış pozisyonda beklemek kan basıncınızı yükseltiyor. Çünkü bacaklarınızın birbirini sıkıştırması, o bölgedeki kanın göğse yönlenmesine sebep oluyor, aynı miktardaki kanın dolaşacak alanı azanı bu sayede azaldığı için basıncı artıyor.

3.Leğen kemiğinize zarar!

Bacak bacak üstüne atmayı çok sık başvurduğunuz bir duruş biçimi haline getirdiğinizde leğen kemiğinizi ve bölgedeki kaslarınızı riske atmış olursunuz. Çünkü bu pozisyon iç kalça kaslarınızı kısaltmaya, dış kalça kaslarınızı ise uzatmaya meyillidir.

4.Varisli damarlara sebep olur!

Resimdeki hanımefendi şimdi genç tabii, ancak bu davranışına devam ettiği takdirde 10-15 yıl içerisinde kalın babanne çoraplarını bacaklarına geçirmeden o eteği giyemez hale gelecek.

Çünkü bacak bacak üstüne atmak, varisli damarların ortaya çıkmasının sebeplerinden biridir. Aslında varisli damarın en büyük sebebi genlerinizde bulunuyor olması; yani genlerinizde öyle bir kodlama yoksa bu riske uzaksınız. Ancak eğer ki varsa; bacak bacak üstüne attıkça damarlarınızı sıkıştırıyor oluşunuz, bacak damarlarınızda oluşacak iltihaplanmaları da beraberinde getirir.

Kaynak: Brightside.me

YORUMLAR

Reklamlar

PAYLAŞ

FACEBOOK'DA TAKİP EDİN

BENZER YAZILAR